Aquanet 556 W

NPFL Karışımı

Ürün Tanımı
Aquanet 556 W beyaz kalıp ayırıcı olarak da bilinen ve tortu bırakmayan grafitsiz , su bazlı dövme kalıp ayırıcısıdır. Sentetik esaslı pas önleyici olup bakteri üretmez . Yüksek sıcaklıklarda metal yüzey üzerinde koruyucu ve ayırıcı bir film tabakası oluşturur. Bu film tabakası dövülen metalin kalıp yüzeyinde kolayca ilerlemesini sağlar.

Ürün Kullanım Yerleri
Aquanet 556 W çeşitli şekil ve boyutlarda dövme işlemlerinde kullanılan yağlayıcı ve ayırıcıdır. Tüm metal dövme işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir ve yüzeyde tortu bırakmaz. Yağlayıcı özelliği sayesinde dövülen malzeme ile kalıp yüzeyi arasında sürtünmeyi azaltarak ürün kalitesini ve kalıp ömrünü arttırır. Aquanet 556 W özellikle karmaşık şekilli ve orta büyüklükteki malzemelerin dövmesinde mükemmel sonuç verir. Yüksek seyreltilebilme özelliğinden dolayı hassas dövme prosesi için uygun bir üründür. Dövme sıcaklığı seçimine göre 100 – 400 °C kalıp sıcaklığı aralığında farklı seyreltme oranlarında kullanılabilir. Tam otomatik dövme hatlarında, friksiyon preslerde ve çekiç preslerde kullanıma uygundur. 100 °C ‘nin altında çalışan takımlarda yağlayıcı görevi de yapar.

Sağlık – İş Güvenliği – Çevre
Uygulama sırasında kişisel koruyucu donanım kullanımı iş güvenliği açısından tavsiye edilir. Doğal grafitlerden üretildiği için çevre kirliliği oluşturmaz. Kullanım öncesinde lütfen malzeme güvenlik bilgi formunu okuyunuz.

Raf Ömrü ve Kullanım Şekli
Raf ömrü 12 ay olup uygulama için gereken miktar varilden alınmadan önce ve ürün su ile seyreltilirken 1 dakika boyunca karıştırılmalıdır. Ürün oda sıcaklığında, güneş almayan bir bölgede korunmalı , varil kapağı sürekli kapalı tutulmalıdır.

Ürün Özellikleri

Katı Miktarı ( ortalama )

% 25

pH Miktarı

9,5

Parçacık Boyut Dağılımı

Berrak Çözelti

Paketleme ( varil )

220 kg

We Are Here To Help With Your All Needs